V Zdravstvenem domu Ljubljana (ZD Ljubljana) vas vabimo, da se po opravljenem sekundariatu prijavite na specializacijo iz družinske medicine v sklopu Javnih razpisov specializacij zdravnikov in se pridružite našemu kolektivu.
ZD Ljubljana je največja zdravstvena ustanova na primarni ravni v Sloveniji, ki vključuje 8 organizacijskih enot na 16 lokacijah. Naše osnovno poslanstvo je celovita primarna zdravstvena oskrba prebivalcev Ljubljane in njene okolice. V sklopu ZD Ljubljana deluje tudi fizioterapija, patronaža, zdravstvena vzgoja in številne druge dejavnosti. Našim pacientom zagotavljamo tudi obravnavo na sekundarnem nivoju s področja pulmologije, kardiologije, ORL, oftalmologije, diabetologije in radiologije. Neprekinjena splošna nujna medicinska pomoč na terenu je ločena od dela v ambulanti in se izvaja v okviru enote SNMP.
ZD Ljubljana je v razvoj osnovnega zdravstva usmerjen javni zavod, zato je velik poudarek na usposabljanju naših zaposlenih, tako v sklopu internih kot eksternih izobraževanj. Pri svojem delu se nenehno prilagajamo novim zahtevam zdravstva in uvajamo novosti v vsebino in organizacijo zdravstvene oskrbe ter smo izrazito naklonjeni raziskovanju. V ZD Ljubljana deluje Inštitut za raziskave in razvoj osnovnega zdravstva (IRROZ), ki opravlja znanstveno-raziskovalno delo s področja medicinskih ved ter razvojno dejavnost na področju osnovnega zdravstvenega varstva. Kandidiramo na razpise ARRS, EU projekte (HORIZON 2020), NFM razpise, EkoSmart projekte in domače projekte. ZD Ljubljana je član številnih uglednih mednarodnih organizacij, kot so Evropsko združenje za kakovost in varnost v družinski medicini (EQUIP), Evropski forum za primarno zdravstveno varstvo (EFPC), Evropsko združenje za simulacije (SESAM) in Mednarodna organizacija za simulacije v zdravstveni negi (INACSL). V okviru ZD Ljubljana deluje Simulacijski center, v katerem z izvajanjem naprednih simulacij v zdravstvu z najsodobnejšo opremo usposabljamo profesionalno in laično javnost ter Mediacijski center, ki omogoča nevtralno okolje in zaupen prostor za reševanje sporov znotraj ZD Ljubljana in tudi širše v zdravstveni dejavnosti ljubljanske regije.
V času specializacije iz družinske medicine se specializanti pod vodstvom mentorja usposobijo za samostojno delo v ambulanti družinske medicine, kjer opredeljeno populacijo pacientov obravnava tim, ki ga sestavlja zdravnik, diplomirana medicinska sestra in tehnik zdravstvene nege. Naši mentorji so mednarodno spoštovani in prepoznavni učitelji s področja družinske medicine. Spodbujamo tudi nadaljnji akademski razvoj naših zaposlenih in mentoriramo tudi številne podiplomske študente študija Biomedicina na Univerzi v Ljubljani ter jim omogočamo raziskovalno delo. Za predano mentorsko delo smo prejeli zahvalo s strani predsednice Zdravniške zbornice Slovenije, dr. Zdenke Čebašek -Travnik, dr.med.spec., z utemeljitvijo, da so mladi zdravniki našo ustanovo prepoznali kot odlično.
Vljudno vabljeni, da se nam pridružite in postanete del naše velike družine!
Vodstvo ZD Ljubljana